Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Licencja pilota – jak ją można szybko i sprawnie uzyskać

W naszym kraju latanie samolotami nie cieszy się dużą popularnością. Przede wszystkim to wynika ze sporych kosztów utrzymania i zakupu niedużego nawet samolotu. Lecz powoli zaczyna się to zmieniać, co bardzo dobrze widać po liczbie osób które są zainteresowane zrobieniem licencji. Od jakiegoś czasu dostępne jest to bowiem dla każdego chętnego, kto będzie spełniał odpowiednie wymagania. Oczywiście nie dostanie się od razu sterów samolotu pasażerskiego, bo do tego potrzebne są naprawdę długie, wyspecjalizowane szkolenia. Lecz już niedużymi turystycznymi samolotami można będzie polecieć, a dla wielu może to być doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Aktualnie kursy latania są organizowane przez coraz większą liczbę firm.

Firmy takie dysponują odpowiednimi samolotami, na jakich kursanci uczą się latać, oraz doświadczonych instruktorów. Z wymogów formalnych obowiązkowe będzie skończenie 17 lat w chwili zdawania egzaminu na licencję, a także uzyskanie lekarskiego pozwolenia. Dobry stan zdrowia jest tu konieczny, gdyż wszelakie kłopoty w powietrzu zakończyć się mogą tragedią. Uprawnienia na samoloty turystyczne i rekreacyjne pozwalają na wykonywanie lotów jednosilnikowymi samolotami, o ustalonej masie startowej. Ośrodek szkolenia lotniczego cały kurs organizuje w dwóch częściach. Pierwsza z nich to teoretyczna, podczas jakiej kursanci zapoznać się muszą ze wszystkimi istotnymi zagadnieniami.

Z reguły będzie ona trwała około stu godzin, i poruszana jest podczas niej tematyka związana chociażby z przepisami lotniczymi, budową samolotów, planowaniem lotów czy nawigacją. Część praktyczna to kolejne kilkadziesiąt godzin zajęć, ale spędzonych już za sterami samolotu pod okiem instruktora. W czasie niej kursanci uczą się wszystkiego co potrzebne, żeby bezpiecznie wystartować a potem powrócić na ziemię. Ostatnim etapem jest zdanie pozytywnie egzaminu, i po tym wszystkim dopiero wydawana jest licencja pilota. Jeśli ktoś się zapisze do dobrej szkoły, to zostanie tak przygotowany, że nie będzie miał problemu z egzaminem.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY