Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu osoby podróżujące do USA muszą dokonać zgłoszenia w ESTA?

Jeszcze parę lat temu ktoś, kto chciałby poznać atrakcje w Ameryce, musiał składać wniosek o udzielenie wizy. Wiązało się to nie tylko z tym, że trzeba było czekać, lecz również i niebezpieczeństwem, że dostanie się odpowiedź odmowną. I to w wielu przypadkach bez podania konkretnej przyczyny, zwyczajnie taka była wola amerykańskiego urzędnika.

Wszystko uległo zmianie parę lat temu, gdyż wtedy nasz kraj spełnił konieczne warunki do tego, aby zostać dopuszczonym do bezwizowej turystyki. Od tamtego momentu rodacy udający się w celu medycznym lub turystycznym, na czas mniejszy niż 90 dni, już nie potrzebują wizy. W pozostałych przypadkach, na przykład planach podjęcia pracy czy nauki, dotychczasowe zasady nie uległy zmianie.

Oczywiście brak wizy nie będzie oznaczać braku formalności do wypełnienia, nie można tak zwyczajnie wsiąść na pokład i polecieć. Każda bez wyjątku osoba, która planuje się udać do Stanów na podstawie nowych przepisów musi się zarejestrować w systemie elektronicznym ESTA. Zaleca się, aby zgłoszenie esta usa wypełniać nieco wcześniej, nie w dniu podróży.

Z reguły jego przetworzenie zajmuje około 72 godziny, a dodatkowo pojawić się mogą dodatkowe opóźnienia. W niektórych przypadkach zgłoszenia zostać też mogą odrzucone, co nie oznacza wcale niemożności udania się do USA. Przy odmowie można rozpocząć standardową ścieżkę postępowania, to znaczy wypełnić wszystkie dokumenty i stawić się na spotkanie z konsulem. W czasie rejestracji w systemie ESTA pamiętać należy, że pozwolenie na taki wyjazd ma ważność tylko dwa lata.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY