Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic realizowana jest wtedy, gdy po wywiadzie lekarskim specjalista wywnioskuje, że w wybranym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. Podczas konsultacji uwzględnione są czynniki takie jak: rodzaj choroby, współwystępujące schorzenia pacjenta, brane leki, przebyte wcześniej pobyty w szpitalu i zabiegi operacyjne, urazy z przeszłości. W trakcie konsultacji odbywa się też analiza siły mięśniowej chorego i może być zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywrócić sprawność w obrębie narządu ruchu.

Można między innymi oczekiwać: przywrócenia pełnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, czy obniżenia czucia dolegliwości w przypadkach bólu i dyskomfortu. Abstrahując od faktu, z czym będzie zmagać się konkretny pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywracać funkcję narządu ruchu. Fizjoterapeuci przygotowują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla wszystkich pacjentów.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny podbuduje słabsze mięśnie, przywróci zakres ruchu, jak i poprawia całą sprawność. W Sports Medic może również odbywać się rehabilitacja chorych po operacjach, polegająca na stosowaniu się do zaleceń ortopedów i powrocie do standardowego stylu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również korzystać sportowcy po przebytych urazach. Można na fizjoterapię trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości oraz więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Dodatkowo, choroby w tej placówce leczone są również z użyciem fibryny bogatopłytkowej w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W placówce wykonywane są też badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na analizie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY