Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdzie szukać można specjalisty do wykonania świadectwa energetycznego

Posiadaczom nieruchomości pewien czas temu doszedł nowy obowiązek, związany z koniecznością posiadania świadectwa energetycznego. Takie świadectwa są dziś obowiązkowe dla obiektów, jakie wybudowane zostały po roku 2009. Wszystkie nowo powstające inwestycje muszą ten certyfikat posiadać, jest to bowiem wymagane przepisami, które obowiązują. Przy budynkach starszych obowiązek ten będzie dotyczył jedynie przy wynajmie albo sprzedaży. Jeśli ktoś go nie spełni, to się naraża na grzywnę, jaka może wynieść nawet 5 tysięcy.

Lecz bardzo możliwe, że za pewien okres czasu wszystkie budynki będą musiały być sprawdzone pod względami energetycznymi, przepisy idą bowiem wyraźnie w tę stronę. Z uwagi na wysokość ewentualnej kary na pewno się nie opłaca nie zrobić takiego certyfikatu, ponieważ ceny wcale jakieś wysokie nie są. Sporo będą one zależały od wielkości budynku i jego stanu technicznego, ale też położenia. Za nieduże mieszkanie trzeba zapłacić około trzystu złotych, ale w przypadku dużych wielorodzinnych obiektów ostateczna kwota skończyć się może nawet na paru tysiącach. Do zrobienia tego typu świadectwa zatrudnić trzeba osobę, która będzie posiadała odpowiednie pozwolenie na to.

Takie osoby dysponować też muszą rzetelną wiedzą i doświadczeniem, aby wykonywane przez nie audyty były w pełni wiarygodne. Można ich szukać na wiele sposobów, jednym z nich jest wpisanie w wyszukiwarce słów Certyfikat energetyczny do sprzedaży mieszkania, a następnie przeglądnięcie stron, jakie zostały wyświetlone.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY